FaceBook  Twitter

Op deze kille zaterdag stond de return tegen Heerenveen F2 op het programma. Uit gewonnen met 0-2 dus we wisten dat het niet makkelijk zou worden, aangezien het toen ok et van een leien dakje ging.

Na de korte voorbespreking werd de warming up opgepakt. Om 10.15 uur floot scheidsrechter Steven van der Laan voor het begin van de wedstrijd. Drachten liet direct haar intentie zien en zocht de aanval, zoals we die graag zien, nl via de zijkanten. Al vrij snel scoorde Nick de 1-0. Drachten bleef de betere ploeg en Heerenveen ko er niet echt uitkomen, ook al omdat ze de wind tegen hadden en wij voorin goed stoorden. Drachten combineerde lekker en kreeg ook wel een aantal kansjes en hekschoppen, maar de bal wilde er niet in. Tot Björn er zich mee ging bemoeien. Hij kapte drie man uit en schoot de bal hard via de grond langs de keeper in het doel, 2-0. Heerenveen kreeg net voor de pauze en beste kans maar keeper Mees bleef goed opletten en pareerde de bal met zijn voet, zodat Jonas alsnog de bal kon wegwerken. Na de pauze hadden wij de wind tegen en we gaven de mannen mee om ze niet te laten schieten. Als snel scoorde we de 3-0 door wederom Björn, die vanachter goed op kwam en de keeper kansloos liet met een schuiver. Heerenveen drong nu wat meer aan en Jarno onze keeper moest nu een aantal keren aan de bak, maar deed dat prima. Doordat Heerenveen aandrong kregen wij voorin meer ruimte en daar profiteerde we dan ook van. Heerenveen kreeg de bal voor hun goal niet weg en Nick was alert en scoorde de 4-0. Even later mocht Heerenveen een hoekschop nemen. Nu kreeg Drachten de bal niet weg en scoorde hun spits de 4-1, maar lang konden hier niet van genieten want bij de volgende aanval scoorde Mees de 5-1. Via Milan kwam de bal bij Daan terecht. Nick bood zich goed aan dor diep te gaan en hiermee ruimte te maken voor de opgekomen Mees, die de keurige pass van Daan bekeken in de verre hoek schoot. Een prachtig doelpunt. Vlak voor het eindsignaal besloot Björn er nog maar eens een solo uit te gooien. Hij passeerde drie man, ontweek een tackle en kwam alleen voor de keeper te staan. Met een harde uithaal scoorde hij de uiteindelijke 6-1 overwinning.

Maandag gaan we naar Dr. Boys om daar aan te treden tegen hun F1 om 18.30 uur.

Tom de Groot

FaceBook  Twitter